Časté otázky

Akú životnosť má montovaný drevodom?

 

Životnosť takejto stavby je 50 a viac rokov. Závísi od spôsobu starostlivosti. Každopádne sa dá takýto dom označiť ako bývanie na celý život.

Z akých materiálov sú zložené steny a strecha domu?

 

Pri obvodových stenách je základom konštrukcia, z konštrukčného dreva KVH. Pri streche je základom tesársky viazaný krov alebo väzníková konštrukcia a strešná krytina Bramac. Kompletné informácie o zložení stien a strechy nájdete TU.

 

Ako dlho trvá výstavba?

 

Priemerná doba výstavby je približne 4 mesiace.

 Môžem si postaviť základovú dosku sám?

 

Áno, môžete. Občas sa nám stane, že zákazník má záujem postaviť si základovú dosku sám. Vždy ho však varujeme, že pri tejto činnosti možno ušetrí finančné prostriedky, avšak pokiaľ nebude spĺňať základová doska parametre, teda bude potrebná následná úprava, cena stavby sa navýši. 

Viete mi pomôct s financovaním?

 

Financovanie stavby domu je v mnohých prípadoch nočnou morou, ktorá nedopraje ľuďom dobrý spánok. V súčasnosti si len málokto môže dovoliť svoj dom financovať z úspor, a tak sú ľudia nútení siahnuť po úvere alebo hypotéke. Keďže tento postup vedie k finančným záväzkom, ktoré sa viažu aj na niekoľko desaťročí, je dôležité zveriť svoj úver do správnych rúk. Spoločnosť SEVY je férovým partnerom pre svojich klientov. Okrem poradenstva v otázkach stavby nízkoenergetického montovaného drevodomu a garancie celkovej kvality práce a materiálov, pomáha svojim klientom aj pri riešení otázky financovania nehnuteľnosti. Pre mnohých zákazníkov je to práve prvý krok k novému bývaniu. Kontaktujte nás a pustíme sa do práce.